Luka zaenkrat povsem upravičuje položaj prvega nosilca v kategoriji do 17 let, saj se je uvrstil v finale, kjer ga v nedeljo ob 13.45 čaka Čeh František Procházka. Seveda spet v neposrednem prenosu iz glavne dvorane. BRAVO, LUKA!

Mladi Škofjeločan je imel dvojni sobotni spored, ki ga je opravil z odliko – še posebej v polfinalu, v katerem se je Madžar Jeszenszky dostojno upiral le v drugem nizu, ki ga je Luka dobil z 11-9. V prvem in tretjem nizu je Luka nasprotniku prepustil le tri oziroma štiri točke. Gladka zmaga s 3:0 in veličasten vstop v finale.

Luka je imel težjo nalogo v četrtfinalu, kjer ga je čakal domačin Hernas. Rezultat po nizih pove vse: 13-11, 14-12, 8-11 in 11-8. Še enkrat – bravo, Luka.

Blaž žal ni šel po Lukovih stopinjah, saj mu je spodrsnilo v četrtfinalnem dvoboju proti Poljaku Pytlowanyju. Blaž je dobro začel in dobil prvi niz na 7, potem pa je igro v svoje roke vzel domačin in Blažu v preostalih treh nizih prepustil 4, 5 in 6 točk.

Kljub grenkemu porazu se je Blaž v drugem dvoboju proti Madžaru Takacsu zbral in zmagal v petih nizih (11-9, 8-11, 11-9, 8-11 in 11-6), tako da se bo v nedeljo boril za peto mesto s Čehom Farragom. Čestitke seveda tudi Blažu.