dsc_2906jpgV soboto, 19.11.2016, je v ŠPORT PARKU KRSNIK v Dol. Počehova pri Mariboru potekal 1. turnir v sezoni 2016/17, ki šteje tudi za jakostno lestvico Squash zveze Slovenije, katerega se je udeležilo deset tekmovalcev. V prvem delu turnirja so se tekmovalci med seboj pomerili v dveh skupinah po sistemu Round-Robin, iz katerih se je osem najuspešnejših uvrstilo v četrtfinalne dvoboje. Prepričljivo najboljši je bil Tomaž Pečjak (Squashland).

V finalu smo bili priča kakovostni igri med izkušenim Tomažem Pečjakom (1) in Sašom Kirbišem, kateremu je to bila prva uvrstitev v finale. Z rezultatom  11/8, 11/6 in 11/5 je Tomaž P. ponovil uspeh iz lanskega leta in osvojil svoj tretji turnir v ŠP Krsnik. Oba finalista sta v polfinalu po dramatičnih igrah dobila svoja dvoboja, Tomaž P. proti Tomažu Čampi (4) z 11/4, 11/3 in 11/9, dokaj težje pa Sašo proti Aljoši Brglezu 9/11, 11/5, 11/7 IN 11/8. Slednji ni dosegel tolažbe v dvoboju za tretje mesto, saj verjetno zaradi utrujenosti ni bil kos izkušenemu Tomažu Č.

V tekmi z 5. mesto na turnirju se je Maks Bombek (2) dobro upiral Boštjanu Medvedu, vendar ne dovolj. Tomaž Jenko pa je moral priznati poraz v dvoboju za 7. mesto novincu na turnirjih Andreju Klančeku. Slednji si ob izredno majhni kilometrini igranja squasha zasluži posebne pohvale za dobro igro. Srečko Kregar (3) se je tokrat moral zadovoljiti z devetim mestom.